Friday, 24 February 2012

Znaki i symbole bezpieczeństwa

Istnieje wiele rzeczy mamy do czynienia każdego dnia, które można umieścić nas w niebezpiecznych miejscach. Słyszeliśmy wiele razy, że bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu, ale jest problem jak zrozumieć objawy zagrożenia i ich uniknąć. Gdy idziesz na drodze, która jest w trakcie budowy lub prace remontowe, często można zobaczyć wielki znak z napisem - "Men At Work", a następnie przysięgać na swoje szczęście i szukać innych sposobów na dotarcie do celu. Ale co, jeśli zamiast tych trzech słów, po prostu zobaczyć tablicę wyświetlania żółty trójkąt z wykrzyknikiem symbol, a nie wiesz co to znaczy. Dla własnego bezpieczeństwa, należy być dobrze zaznajomiony ze znakami bezpieczeństwa i symboli. Oto mały konto popularnych symboli bezpieczeństwa, które są standaryzowane i rozpoznawalne znaki, używane zarówno przez rząd i instytucje prywatne. Więcej na temat wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.
Znaki i symbole bezpieczeństwa i ich znaczenie
Niebezpieczeństwo Symbol: Większość z nas wie z najbardziej popularnych symbol zagrożenia, gdzie czaszka i dwie skrzyżowane są przedstawione. Możesz znaleźć tego symbolu na obiektach wysokiego napięcia elektrycznego, a na butelkach z trucizny i inne materiały toksyczne. Niektóre opakowań papierosów również nosić ten symbol na opakowaniu wraz z ustawowymi ostrzeżenie "Palenie jest szkodliwe dla zdrowia.
Biohazard Symbol: Symbol zagrożenia biologicznego została opracowana po wielu badań. Symbol zagrożenia biologicznego jest zazwyczaj w jaskrawy kolor pomarańczowy, który jest widoczny z daleka daleko i ma niezwykły kształt. Ten symbol jest używany w laboratoriach, szpitalach i innych miejsc, gdzie mają do czynienia z używanych urządzeń medycznych. Więcej na temat zasad bezpieczeństwa laboratorium.
Radioactive Symbol: Rząd wykorzystuje symbol promieniowania, które składa się z koła podzielony na trzy równe części. Trzy z nich są w kolorze żółtym a trzy pozostałe są czarne. administracji cywilnej użyć symbolu, który ma rząd symbol promieniowania w jej zmiany małe kółko czarny w centrum, na żółtym tle. Wskazuje to każdy materiał, który jest potencjalnie promieniotwórczych.
High Voltage Symbol: symbol wysokiego napięcia przedstawia symbol błyskawicy i niesie ryzyko porażenia prądem elektrycznym.
Gaśnica Symbol: Istnieje wiele symboli, gaśnica, ponieważ nie ma jeszcze standaryzacji. Ale większość z symboli gaśnica show gaśnicę i symbol ognia, który jest łatwo rozpoznawalny przez wszystkich. Przeważnie to symbol pokazuje położenie gaśnicy. W sytuacji zagrożenia pożarowego, akt lokalizacji gaśnica może zwrócić różnicę między uniknąć kryzysu i zdarzeń losowych ognia. Symbol ten pomaga w znalezieniu natychmiast gaśnica który musi bezpieczeństwa pożarowego. Więcej na temat porady dotyczące bezpieczeństwa pożarowego.
Symbol Uwaga: Symbol UWAGA służy za bezpieczeństwo na drogach, które wskazuje na zagrożenie na przyszłość. To niebezpieczeństwo może nie być widoczny dla kierowcy, a więc czytanie i rozumienie tego znaku jest krytyczna. Symbol ostrzegawczy zwykle składa się z żółtym tle z czarnym wykrzyknikiem na jej temat. Więcej na bezpieczeństwo jazdy.
Szkodliwych materiałów Symbol: Czy to materiał promieniotwórczy lub wysoce materiałów palnych, podczas transportu tych materiałów, przewoźnik musi mieć szkodliwy symbol materiału w pojeździe. Symbole korozji, ognia i czaszki są o przewozie towarów niebezpiecznych do wskazania ", zachowując bezpieczną odległość" ostrzeżenie.
może chcesz dowiedzieć się więcej na:; Bezpieczeństwa Pracy, bezpieczeństwa elektrycznego; Należy pamiętać, przepisów bezpieczeństwa w miejscu pracy, ponieważ większość wpadek w miejscu pracy mogą być wywołane wskutek zaniedbania lub niesystematyczne procedur bezpieczeństwa. W związku z tym zachować miejsca pracy pozbawione bałagan i przeznaczyć miejsc składowania i przechowywania rzeczy. Łatwopalne lub szkodliwych materiałów, powinny być starannie przechowywane i wszystkich protokołów bezpieczeństwa powinny zostać utrzymane. Czy seminaria lub szkolenia BHP kształcić pracowników na ostrożności. Powyższe symbole to tylko kilka znaków bezpieczeństwa i symboli. W miejscu pracy, czy gdziekolwiek można się z nimi, dlatego należy zachować ostrożność, gdy na miejscu tych znaków.

No comments:

Post a Comment