Monday, 22 August 2011

Przycinanie drzew moreli

Nazwa naukowa moreli jest Prunus armeniaca. To jest mały drzew owocowych, z pysznych owoców. Dobrze skonstruowane przycinanie jest konieczne, gdy drzewo jest młody i warunki cięcia mogą być zmienione, gdy dwa do trzech lat, aby utrzymać nowy oddział i wzrost porad. Pamiętaj, w celu usunięcia martwych, chorych i uszkodzonych liści w dowolnym momencie w roku. Podstawowa przycinanie się zwykle podczas wystąpienia wczesną wiosną.
Jak Prune grusze?
drzew moreli Cięcie w odpowiedni sposób zapewnia zdrowe i duże moreli. Jakość owoców zależy w dużym stopniu od charakteru grusze cięcia owoców. Zapoznaj się z następujących kroków, aby uzyskać przegląd grusze cięcia. Przeczytaj więcej na temat drzew owocowych cięcia.
Krok # 1; Jeśli nowo posadzonych drzew moreli, pierwsza rzecz, którą musisz zrobić, jest ograniczenie go do 30 cali. Pędów bocznych powinny być okrojone do jednego pączka. Można również zastosować warstwę biały lateks chronić je od firmy Sun.
Krok 2: Jeżeli drzewo jest jeden rok próby, usunięcie wszystkich złamane gałęzie od 24 cali do tułowia. Użyj obrabiarka ostrza zrobić jednym ruchem ostre cięcie. Cięcie powinno być około 1/5th cali powyżej gałęzi łączących i 1/4th cm powyżej pąka, w podziale na gałęzi. To cięcie musi być wykonane przed pąki są nabrzmiałe lub otwarte. Wczesna wiosna jest właściwy czas, aby rozpocząć cięcie.
Krok 3; W tym etapie trzeba znaleźć lidera rdzeń drzewa. Pionowej łodygi liderem jest naturalnym rozszerzeniem, tułowia, która stanowi środku szkieletu kręgosłupa drzewa. Nie może być dwóch lub więcej współpracujących dominującej pozycji pionowej centralnego wynika. Należy przycinać tych dodatkowych współpracy dominujący lider łodygi lub gałęzie, tak że tylko główny gałązka pionowej pozostaje. Musisz znaleźć dokładną pozycję dzięki czemu cięcie. Cięcie musi być wykonane ¼ th cm powyżej skrzyżowania z niepożądanych oddziałów współpracy dominującej i pnia głównego i łodygi.
Krok 4; Teraz trzeba przyciąć te oddziały, które przyłączają się do głównego pnia mniej niż kąt 45 stopni. Należy również przycinać gałęzie mających wąski krocza. Należy to uczynić tylko 1/5th cali powyżej skrzyżowania z głównego pnia lub gałęzi lidera.
Krok # 5; Dodać drzewa wyglądają cienkie i szczupły, zmniejszając każdy oddział powyżej 1/4th cal od nieaktywnych bud. Zachowaj 3 do 5 oddziałów od głównego oddziału, jak "żebra" młodego drzewa. Podczas dokonywania tego wyciąć, trzeba dłuta lakonicznie, zapewniając, że kora jest zarysowany lub gałązki odpadają.
Krok # 6; Once tego ciężkiego przycinanie jest zrobione, umożliwić młodych sapling rosnąć całkowicie podczas pierwszych sezon wegetacyjny. Można powtórzyć te same techniki cięcia w przyszłym roku.
Krok 7; W drugim roku, start przycinanie gałązek, które rosną w górę wraz z branży liderem. Cięcie musi być 1/5th cali powyżej skrzyżowania z głównej gałęzi lub branży liderem. Usuń gałęzi rosnących do wewnątrz, a także przyciąć gałęzie rosnące w dół. Wystarczy zachować oddziału lidera z kilku oddziałów związane z nim w drugim roku również.
Krok 8; Kiedy drzewa morelowego całkowicie dojrzałe, jasne złamane, uszkodzone i chorych gałęzi. Należy przestrzegać drzewo wczesną wiosną. Należy także usunąć chudy małe gałązki w dół, rośnie na gałęziach i dołączone tułowia.
Krok 9; dojrzałe drzewa moreli należy końcówkę przycina co trzeci rok. Trzeba, aby te światła podkrzesywania tylko 1/5th cali powyżej nieaktywnych lub zamkniętych pąków na gałęzi. Przycinanie końcówek przez 6 - 12 cali pomaga w rozwoju drzewa i lepsze owoce i potencjalnych kwitnienia.
Krok # 10; najlepszy czas przycinania jest na wiosnę. Bezwzględnie należy unikać cięcia czasie poza rok wzrostu. Usuń słabych kończyn, martwych i uszkodzonych drewna, słaby pąki, pędy i gałązki o każdej porze roku dla uzyskania maksymalnej mocy z elektrowni.
Można także przeczytać o:; Cięcie jabłoni; Przycinanie drzew wiśni, Cięcie klonów; Jeśli zastosujemy odpowiednie techniki cięcia drzew moreli, jesteś zobowiązany do uzyskania najpiękniejszych produktów. Przycinanie drzew moreli potrzebuje dużo cierpliwości i wiedzy. Oprócz tych, musisz również opiekować apricot drzew. W godny wysiłku, można uzyskać słodki pyszne owoce z drzewa i się zacina i desery z niego.

No comments:

Post a Comment