Thursday, 20 October 2011

Kiełkowania nasion pomidorów

Proces kiełkowania nasion pomidora jest łatwe i po pewnych zasad thumb pomoże wyeliminować większość związanych z tym problemów. Można albo kupić pakowane nasiona do kiełkowania lub zbieranych w swojej dziedzinie. Rozpoczęcie o właściwym czasie jest kluczem do osiągnięcia maksymalnego sukcesu w kiełkowania nasion pomidora. Przechowywanie nasion w suchym i chłodnym miejscu zwiększa szanse na kiełkowanie nasion. Nasiona, które mają ponad 4 lat nie powinny być wykorzystywane do kiełkowania. Takie nasiona mają bardzo mniejsze szanse do produkcji nowego wzrostu. Pozwól nam zrozumieć proces kiełkowania nasion pomidorów w szczegółach. Czytaj więcej na proces kiełkowania nasion.
Kiełkujących nasion pomidorów
Częstym błędem zrobić a kiełkujących nasion, jest wykorzystanie gleby ogrodowej. Możliwe jest, że gleba zawiera wirusów i grzybów, które wpływają na proces kiełkowania we wczesnych stadiach się. Kolejną wadą stosowania gleby ogrodowej na kiełkowanie nasion pomidora, że ​​staje się trudne i kompaktowy zbyt szybko. Sadzonki przetargu nie może złamać i kompaktowy twardy powierzchni łatwo, jeśli ziemia ogrodowa jest używany. Mieszanina wermikulit, perlit i torfu mchu powinny być stosowane do uprawy nasion. Takie mieszaniny są łatwo dostępne w centrach ogrodniczych. Istnieje wiele marek mieszanki dostępne na rynku. Należy unikać tych o dużej zawartości nawozu. Popularne marki mieszanek preferowane przez ogrodnicy "Jiffy Mix", "MetroMix", "ProMix", "Fafard", itd. Więcej na temat najlepszych nawozów dla pomidorów.
Pojemniki; Nie ma konieczności stosowania specjalnych pojemników do kiełkowania kryty nasiona pomidora. Jednak konieczne jest zapewnienie prawidłowego drenażu wody w garnki są wykorzystywane. Doniczki przeznaczone do sadzenia, a nawet regularnie kubków styropianowych można stosować do tego celu. Jeśli ktoś myśli o ponowne wykorzystanie starych opakowań, zaleca się sterylizacji.
Sadzenie, proces kiełkowania nasion pomidorów wymaga, aby były sadzone na głębokości 1:8 cala. Aby dostarczyć te nasion wystarczająco wilgoci, obejmując gleby po siewie jest zalecane. Utrzymanie garnki z dala od bezpośredniego światła słonecznego jest bardzo ważne. Gleba powinna być wyschnąć trochę w dwóch podlewania. Jednakże gleba musi być wilgotna i byłoby szkodliwe dla przetargu na sadzonki rosną w suchej gleby. kiełkowania nasion pomidorów można najlepiej osiągnąć w temperaturze od 70-80 ° F. Proces kiełkowania spowalnia, gdy temperatura spada i odwrotnie. To trwa tylko 5-10 dni nasion do kiełkowania. Sadzonki mogą rosnąć w tych pojemnikach przez 6-8 tygodni, po czym są przesadzane. Przeprowadzka do dużych pojemników drzewek pomaga promować zdrowy wzrost.
Podnoszenie Tomato Sadzonki, sadzonki pomidorów osiągnięcia zdrowego wzrostu, jeżeli w temperaturze 65 ° F jest zachowane. Roślina ta rośnie dobrze w świetle i wentylacja jest również ważne dla prawidłowego wzrostu. Czas, w którym sadzonek pomidorów muszą być przeszczepione to 6-8 tygodni. Jest jeszcze jeden sposób, aby sprawdzić, czy te rośliny są gotowe do przeszczepu, rozwój pierwszego z liści, mogą być oznaczone jak w czasie przesadzania. Praktyka ponownego zalewania lub przesadzania roślin pomidora pomaga rozwinąć silne korzenie. Otoczenie sadzonki w głąb zbiornika zmniejsza ich wysokość, w ten sposób drzewko jest właściwie ustalone w nowym ustawieniu. Czytaj więcej na:; Dbanie o rośliny pomidora; Tomato Plant problemów; Tomato chorób roślin; proces kiełkowania nasion pomidorów wymaga wysiłku ze strony właściciela przy zachowaniu warunków niezbędnych do życia rośliny prawidłowo. Trzeba dbać o różnych aspektów, takich jak odwadnianie gleby, światło słoneczne i utrzymanie temperatury w celu ułatwienia właściwego kiełkowanie nasion pomidorów.

No comments:

Post a Comment